İlk Görüşte Aşk’tan Başka Hiç Bir Zaman Hissedemeyeceğin 9 Duygu

Özellikle kadınları içine alan bir konu olan aşk, asırlardır kadınların kafalarını meşgul ederek onları bu konular üzerine düşünmesine ve hatta çokça fazla da duygu yoğunlukları yaşamasına sebep olmuştur....

238

Özellikle kadınları içine alan bir konu olan aşk, asırlardır kadınların kafalarını meşgul ederek onları bu konular üzerine düşünmesine ve hatta çokça fazla da duygu yoğunlukları yaşamasına sebep olmuştur. Aşk temasını barındıran ne varsa aklınıza gelen, kadınların birçoğu için vazgeçilmezdir. Aşk filmleri, aşk şarkıları, aşk romanları.. Kalpli pastalar, kırmızı mumlar, güller.. Bunlar kadınlar için hep aşk unsuru, aşkı hatırlatan nesneler ve devamında da aşık olunası sebeplerdir.

Bir erkek bir kadına yaklaşırken kadını ilk seferde etkileyemezse romantik olarak bu açığı kapatabilir belki evet. Ama o ilk görüşteki an kadın için tabiri caizse şimşekler çakmış ve unutulamayacak bir an olmuşsa işte o saatten sonra başka hiçbir şey ya da yeryüzünde hissedilemeyecek o biricik duygular hissedilmeye başlanacaktır.. Ondan sonrası da karşı tarafın ellerine kalmış ve teslim olunmuş hassas, fedakar zamanlardır. Peki bu birine görüşte aşka tutulmuş olmak size somut örneklerle anlatacak olsak, neler hissettirir, sizin kalbinizde de bu duygular hiç barınmış mıydı bilmek isterseniz sizi yazımıza alalım..

Güne nasıl başlarsınız, devamında neler hisseder, o duygulardan nasıl emin olursunuz.. Hepsi sizde aynı anda gerçekleşmiyorsa bile birkaç tanesini yaşıyor olmanız çoktan ilk görüşte aşkı tatmış olmanız için yeterli diyebiliriz.

İlk Görüşte Aşk’a Özel 9 Duygu

ilk görüşte aşk

  1. Sabahları uyandığınızda o güne başlamak için can atar ve normalin üzerinde bir dinamizm hissedersiniz. Çünkü artık güne başlamak ve o özel kişiyi sebepsizce görmek en büyük amacınız haline gelmeye başlar.
  2. Kendinize kolay kolay çeki düzen veremez, ama her şeye rağmen öz güvenli ve güzel veya yakışıklı olarak güne başladığınızı düşünürsünüz. Bu da artık aşk denilen duygunun hormonlara etkisinden kaynaklanıyor diye düşünüyoruz. Öyle ki, hepimiz sebepsizce mutlu, buna bağlı olarak pozitif ve güzel hissetmek için bahane arıyoruzdur.
  3. O kişi sanki hep etrafınızda dolaşıyormuş, sizi her an görme ihtimali varmış gibi bir hisse kapılırsınız. Yürüdüğünüz her kaldırımda, girdiğiniz her kafede herkes ona benzer. En sonunda gerçekten onu gördüğünüzde ise artık hayal gördüğünüzü düşünüp daha da heyacanlanırsınız.
  4. Ve algıda seçicilik sonucunda beyniniz onu düşünmeye endeksli olduğundan gözleriniz onu arar, sonunda da onu görürsünüz. Asıl sıkıntının başladığı yer işte tam da burasıdır. Kalp atışı hızlanır, eller terler. Selam vermek için elinizi uzatsanız derttir, uzatmasanız da aklınız kalacaktır.
  5. O gördükten sonra, ondan ayrıldığınız andan itibaren size binlerce hayal kurduracak kadar dolu dolu hissedilmiş bir andır. Yanından ayrılır, kulaklığınızı takar tek başınıza saatlerce hayal edersiniz. Olmasa şeyleri bile!
  6. O an aşık olduğunuzu düşünemez, sadece içinizde çok çok yüksek bir yerden aşağıya bakıyormuş hissini an be an yaşarsınız. İşte bu da en belirgin işaretlerinizden biri olacaktır. Özellikle bir ortamda onun varlığını hissetmişseniz.
  7. Gün içinde yaşanan hiçbir şey umrunuzda olmaz ve içiniz yaşam enerjisi ile dolup taşar. İşte böyle her şey tozpembe bir hal alır.
  8. Hayalleriniz ileriye dönük bir noktaya gelir ve kafanızda neredeyse çocuklarınızın isimlerini bile koyarsınız. İleriye dönük, hiç ayrılınmayan ve hep aynı heyecanı yaşayan bir çifttir hayal ettiğiniz.
  9. Gözlerine bakmaktan utanır, bakamayacağınızı bile bile de yine de onun olduğu taraftan gözünüzü alamazsınız. İşte bu belirti en tehlikeli olanıdır. İlk görüşte aşık olmuş, en kesin belirtiyi de yaşamışsınızdır. Artık tek yapacağınız şey karşınızdakinin de size aynı duyguları besliyor olup olmadığına emin olmak ve ona göre bir adım atmaktır.

 

 

 

 

Etiketler

Yorum Sırası Sizde