Şanssız Kadın Rehberi

Şans; kimi kadınların inanmadığı, kimisinin de tek sebep kaynağı olarak gördüğü bir fırsatlar silsilesidir. Biz kadınların büyük çoğunluğu hayatımızın günlük akışındaki talihsiz olayları şanssızlığımızla bağdaştırırız. Her zaman olan...

146

Şans; kimi kadınların inanmadığı, kimisinin de tek sebep kaynağı olarak gördüğü bir fırsatlar silsilesidir. Biz kadınların büyük çoğunluğu hayatımızın günlük akışındaki talihsiz olayları şanssızlığımızla bağdaştırırız. Her zaman olan olumlu durumların, anlık etkilerle arada sırada olsa da olumsuz olması durumu başımızı ağrıtmıştır. Genel geçer kavramlarla sürekli aynı veya olumlu sonuç veren şeyler, aynı kavramı veya davranışı uygulayan kişi kendimiz olunca olumsuz sonuç verebiliyor. Hele bir de olumsuz sonuç verme ihtimali çok düşük iken bu olumsuzluklarla karşılaşıyorsak gerçekten sinir bozucu olabiliyor.

Şanssız kadın rehberi ile biz kadınların en çok yaşadığı şanssızlıkları belirledik. Gerçekten liste uzayıp gidebiliyor ve eminiz ki çoğunuz bunların dışında da çok şanssız olaylarla karşılaşabiliyorsunuz. İşte kendini şanssız kadın olarak tabir eden hemcinslerimizin yaşadıkları bazı olaylar;

Hoş Çocuk

Eğer bir şanssız kadın iseniz, görüp beğendiğiniz ve “Hoş çocuk!” dediğiniz kişi ya sizden küçüktür ya da kısa. Eğer bu ihtimalleri başarıyla atlatabildiyseniz sevinebilirsiniz demeyi çok isterdik ama ne yazık ki “Onun başı bağlı anam!” sesiyle irkilmenizi ve bir kat daha yıkılmanızı sağlayacak arkadaşınız kesin yanınızdadır!

Eğer aynı ortamda oturmaya devam ederseniz mutlaka size de bakan ve ilgilenen olacaktır merak etmeyin. Ama bu durumda şans umarım yanınızdadır. Aksi takdirde o ortamdaki erkeklerden size bakanı, kesinlikle en tipsiz olanıdır. Şanssız kadın olmak burada çok can sıkıcı olmaya başlıyor, gerçekleri de şakkadak yüzünüze vurması ise cabası.

Yağmur yağmur yağmur…

Gelelim şanssız kadının bakımına… Harika bir buluşma öncesindesiniz ve hazırlanmanız gerekiyor. Tabi ki gideceğiniz ilk yerde bayan kuaförü olacaktır. Çok aşırı abartısı olmayan bir makyaj, bunun yanında fön ve sanki uğraşılmamış havası veren ama şık gözüken bir saç stili. Evet buraya kadar her şey normal. Dışarı çıkarsınız ve heyecan içerisinde sözleşilen mekana doğru yol alırsınız. Ya tam varacağınız anda ya da görüşme esnasında, yağmur yağar ve ıslak fareye dönersiniz. Tüm o heyecan içinizde kalır, bir an önce gün bitse diye dua ederseniz; tabi ki bir şanssız kadın iseniz.

Yağmurda ıslanan şanssız kadın

Yaptığınız deneyimler sonucunda kozmetik ürünlerini dener, beğenir, kullanırsınız. Zaten hepimiz öyle her ürünü de beğenmez sürekli daha iyisini veya daha güzelini araştırırız. Yine bu durumlardan birinde 40 yılın başı bir kozmetik ürününden çok memnun kalırsınız, beğenirsiniz. İşte o beğenen kişi siz iseniz üstüne bir de şanssız kadın olarak tabir ediliyorsanız, o ürünün üretimini durdururlar, bir daha bulamazsınız.

Topuksuz Ayakkabı

Bir şanssız kadının ilk tercihi kesinlikle topuksuz veya kısa topuklu bir ayakkabı olmalıdır. Çünkü; bir ayakkabıya ne kadar fazla para verirseniz verin, ne kadar kaliteli olduğunu düşünürseniz düşünün, o ayakkabının topuğu bir gün kırılacaktır. Ama asıl konu bu değil, o topuk sırf sizin şanssız kadın olduğunuzu daha fazla kişiye gösterebilmek adına hep ana caddelerde, meydanlarda veya kalabalık ortamlarda kırılacaktır.

Birde özel günlerde giyilen ayakkabılar var tabi. Şanssız kadınlar eminim şu an gözleri dolmuş bir şekilde bu yazıyı okuyorlar. O asla ayağınızı incitmeyen, ayağınızı vurmayan ayakkabı o gün resmen sizi öldürmeye teşebbüse kalkışmıştır. Sanki o her zaman giydiğiniz ayakkabı gitmiş, o gün sizi acıdan öldürene dek ayağınızı vuracak ayakkabı gelmiştir.

Şanssız kadın

Ayakkabı demişken kombinde çantayı da unutmayalım. Çok beğenerek bir çanta alırsınız ve eski çantanın içindeki eşyaları yeni çantaya aktarmışsınızdır. Tabi bu arada biraz(!) karmaşık olan eski çanta düzenlenmiş, gereksizler ve mühimler olarak bir ayrım yapılmıştır. Her şey iyi, güzel, hoş iken şanssız kadın özelliğiniz burada aktif olmuştur. Ertesi gün iş yerinizde veya evden dışarıya çıktığınız da çanta da taşımanız gereken en önemli şeyin eski çanta da olduğunu fark edersiniz.

Yemeğe Gelin

Şanssız kadınların yemek sorunsalına da değinmeden geçemeyeceğim. Biz kadınlar içgüdüsel olarak harika lezzetler yapmayı ve karşımızdakilere yaptığımız güzel yemekleri sunmayı severiz. Hatta kimilerimiz bu işi gerçekten sanat eserleri olarak sunmayı da ihmal etmiyorlar. Ama gelin görün ki bir şanssız kadın olarak gerçekten talihsiz olaylar yaşayabiliyoruz. Her zaman yaptığınız, sulu yemekler ve güveç diye tabir ettiğimiz yemeklerin yanında güzel bir lezzet sunan pilav normal bir günde, tane tane, mis gibi olur. Ama o gün bir misafir gelecek ise hem de bu misafir kaynananız ise, o pilav mutlaka lapa lapa olur.

Bu işin bir de kek versiyonu var. Sıradan bir gün de veya eşinize sırf çayın yanında iyi olur tabiri ile yaptığınız kek kat kat kabarır. Şanssız kadının olayı burada tekrar başlar. Aynı malzemeler ve aynı yöntem ile yapılan kek misafir için yapılıyorsa asla kabarmaz.

“Şanssız kadınların yaşadıklarına tercüman olmayan çalıştık. Peki sizin yaşadığınız en büyük şanssızlık neydi?”

 

Etiketler

Yorum Sırası Sizde