Kediler ve Kadınların İnanılmaz Benzerlikleri

Kediler her insanın sevmediği, ama sevenlerin de sevmenin ötesinde âşık olduğu hayvanlardır. Mini mini halleri, sempatik oyunlarıyla insana günün stresini attıracak bu hayvanları sevmemek elde değil diyebiliriz. Tabi...

140

Kediler her insanın sevmediği, ama sevenlerin de sevmenin ötesinde âşık olduğu hayvanlardır. Mini mini halleri, sempatik oyunlarıyla insana günün stresini attıracak bu hayvanları sevmemek elde değil diyebiliriz. Tabi evcil olarak besleyeceğimiz bu hayvanlar birçok huyuyla zannettiğimizden daha çok insanlara, hatta ve hatta kadınlara benzer. Bir kedi ile bir kadın arasındaki benzerlikleri düşündüğünüzde “aa, evet yaa” diyeceğiniz oldukça fazla şey bulunuyor. Ama yine de narin olan bu hayvanların kadınlara benzetilmesi bizce kadınlar için kötü bir şey olmadığını, hatta tatlı bulacağınızı düşünüyoruz. Kedilerin o tatlı hallerini hiç bir şeye değişmeyecek olan kedi severlerimizi yazımıza alıp, onları kedileri başka bir pencereden bakmaya davet ediyoruz. Eminiz ki siz de bize hak vereceksiniz.

Sıcağa bayılmaları

Bir kedi hayal ettiğimizde aklımıza ilk gelecek şeylerden biri şüphesiz yanında da bir adet soba olacaktır. Bu tatlı hayvanların en sevdiği şey tıplı kadınlar gibi sıcaktır. Bilimsel olarak da kanıtlanmış olan bir şeyden bahsetmek gerekirse; kadınların vücut ısısı erkeklerden birkaç derece daha düşük ve soğuk bir ortamda donma ihtimalleri erkeklerden daha yüksektir. Tıpkı kediler gibi sağlıkları açısından da soğuk olmayan ortamlara genel olarak daha düşkündürler. Soğuk bir ortam varsa da kendilerini sarıp sarmalayan kıyafetler ya da onları ısıtan erkeklere ihtiyaç duyarlar.

via GIPHY

İlgi Aşığı Olmaları

“Evet!” dediğinizi duyar gibiyiz. Gerçekten de kediler son derece ilgi bekleyen biraz da şımartılmayı tıpkı kadınlar gibi seven hayvanlardır. Eğer bir kedi besliyorsanız ona vakit ayırmazsanız dünyayı size dar edecek ve mutlaka o ilgiyi alacaktır. Belki de kadınlara en çok benzeyen taraflarından olan ilgi bekleme huyu maalesef sizi bazen sinirlendirebilir. Ama sonunda kıyamayacağınıza da eminiz.

Sadece Kendileri İstediğinde Onları Sevebilme Lüksünüz

Kadınlar ve kediler eğer sevilmek istemiyorlarsa sevilmeyeceklerdir. Buna Asla izin vermeyecekler ve hatta size aşırı tepkiler bile vereceklerdir. Yani onlar istemedikçe öyle bir lüksünüz olamayacaktır. İstediklerinde ise size bunu mutlaka belli edeceklerdir.

Aniden Sinir Küpü Olmaları

Bir kediyi kızdırmak tıpkı bir kadını kızdırmak kadar kolaydır. Eğer bir kediyi ya da bir kadını sinirlendirmişseniz galiba kaçacak bir yer aramanızda fayda var. Ayağınıza sürekli dolanarak agresif hareketler yapacak sizi yaptığınıza aynen kadınlar gibi pişman edeceklerdir.

Meraklı Oluşları

Evet, kadınlarla tıpa tıp benzeyen bir başka özellikleri de meraklı bir yapıya sahip olmalarıdır. O kadar meraklılardır ki başlarına ne gelirse bu merakları yüzünden geliyor diyebiliriz. Yerinde durmayan, kurcalayan ve meraklarını yenemeyip başlarına kolayca iş alan bu minik hayvanların bu özellikleri de kadınlarla oldukça benzer.

Sakarlıkları

Kedilerin sakarlıkları ile ilgili sayısız video izlemiş biri olarak söylüyorum ki, kadınların panik oldukları zamanlar yaptıkları sakarlıklara oldukça fazla benziyor. Eli ayağı durmayan ve başına gün içinde küçük ya da büyük birkaç dert mutlaka açarak hayatlarını devam ettiriyor, ama bundan da hiç vazgeçmiyorlar.

via GIPHY

Temizliklerine Karşı Son Derece Hassas Oluşları

Kediler birçok hayvandan daha temiz ve hatta boş vakitlerini kendilerini temizlemekle geçiren hayvanlardır. Kadınlarla yine benzer olan bu özellikleri de onları hem evde bakılması kolay hem de sevilesi hayvanlar yapıyor.

İstediğini Yaptırmakta Çok Da Fazla Zorlanmamaları

Doğru, kediler ve kadınların o sevimli hallerini kullanarak yaptıramayacağı çok az şey vardır dünyada. Bir şeyi istemeleri ve kafayı ona takmaları, istediklerini almaları için oldukça yeterli bir sebeptir. İsterler, ardından da tüm tatlılıkları ve cazibelerini kullanarak alırlar.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde